Pedalling Pandora – Victoria onun 1 korumalı bisiklet şeritgalası

Mayıs ayında iki gün Victoria’nın ilk korunan bisiklet yolu şehrinin yaygın olarak beklenen lansmanı parantez içinde. 1 Mayıs’ta Victoria şehir merkezindeki Pandora Bulvarı’ndaki yeni şeritler halka açıldı. Üç hafta sonra, Anneler Günü resmi açılış günü kutladı. Belediye Başkanı Lisa Helps ve diğer meclis üyeleri aileler, çocuklar ve şehrin çeşitli bisiklet topluluk Belediye Binası’nda kutladı olarak bir kurdele ile iki tekerlekli bindi.

Ve tüm ay boyunca, yerel biniciler Pandora’da pedal çevirerek tüm kullanıcıları barındıran daha güvenli bir şehir caddesinin zevklerine tanıklık ediyorlardı.

Victoria binici Michelle Madrone dedi: “Yeni şeritler gerçekten birçok biniciler için şehir merkezinden merkezi ve güvenli bir geçiş sağlar. Bu, işlek şehir sokaklarında sürme tüm tipik sorunları azaltır: açık kapılar, hareketli araçlar ile fırçalar, tornalama hareketleri ve diğer tehlikeler her türlü.”

Cindy Marven, “Pandora, motorlu araçlardan fiziksel olarak ayrılmasıyla çok daha güvenli hissediyor ve çok daha güvenli” dedi. “Yeni yollar, oğlumuzla şehir merkezine gitmemizi mümkün kılıyor. Artık arabayı buraya getirmek zorunda değiliz. Artık onlara çok daha güvenli ve kolay ulaşabileceğiz.”

Victoria, ilk koruma lı şeridiyle sokaklarını çok modal seyahat için yeniden yapılandıran düzinelerce Kuzey Amerika şehrine katılıyor. Pandora koridor tasarımı, yeni ağaçlar, bisiklet rafları ve yüzen otobüs durakları, artı orta blok yaya geçitleri, bisiklet trafik sinyalleri ve bisiklet dönüş kutuları içeren geniş beton medyanlar özellikleri seyahat hareketleri şekil yardımcı olmak için.

Tek yönlü yoğun bir şehir koridoru üzerinde yer alan yeni çift yönlü şeritler 1,2 kilometre boyunca Belediye Binası’nı ve yapım aşamasındaki iki büyük yeni gelişmeyi sürdürüyor ve hala tamamlanmamış Olan Johnson St. köprüsünü birbirine bağlıyor.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir