Ödüllü Lumos Kaskını İnceledik

Mütevazı bisiklet kaskını yeniden hayal ediyorum. Lumos, ışıkları, sert freni, dönüş sinyallerini ve kaskı tek bir bütün haline getiren dünyanın ilk akıllı bisiklet kaskıdır. Güvenliğiniz ve görünürlüğünüz için zarif bir çözüm.

Lumos tek bir boyutta en uygun gelir ve 54cm bir kafa ölçümü için ayarlanacaktır – 62cm. Gelecekte bir çocuk boyutu da dahil olmak üzere ek boyutlar ekleyebilirsiniz. Öndeki parlak beyaz LED’ler, arkada kırmızı, ve sol ve sağ dönüş sinyalleri öne çıkan ve diğer yol kullanıcıları tarafından kolayca anlaşılabilen aydınlatmayı kanıtlamıştır. Kask, dönüş sinyallerini etkinleştiren küçük bir kablosuz gidon uzaktan kumandası içerir. Suya dayanıklı kask ve uzaktan kumanda, şarj edilebilir bir pil ile desteklenmektedir. Onlar kask üç renk mevcuttur: İnci Beyaz, Kömür Siyah, ve Kobalt Mavi.

ARKADAŞLARıNıZA SÖYLEYIN
Bu miğfer bir ödül kazandı. Londra Tasarım Müzesi, Lumos’a Tesla Model 3’u yenerek ulaşım kategorisinde büyük ödül verdi. Kask büyük kalın ışıklar onlara uygun ve Lumos fonksiyonu bir quirkiness olsa da böyle bir ödül hak olun.

Kutunun dışında birden fazla kablo, uzaktan kumanda ve kılavuzları ile birlikte gelen açtım ilk kask. İlk başta bir karışıklık duygusu vardı ama gerçekte kask inanılmaz kullanıcı dostu ve sezgisel. Işıklar parlaktır ve kafanızın üzerinde yüksekte yer alır, böylece yolda öne çıkarsınız ve kolayca görülürler – kaskların görünürlüğü ve eşsizliği hakkında yol kenarı yorumları yapan sürücüler ve bisikletçiler tarafından onaylanır. Ön ve arka dönüş sinyalleri yolda daha fazla öngörülebilirlik için izin ve araba bana geniş bir oda ve daha iyi bir güvenlik duygusu vererek, daha duyarlı olduğu ortaya çıktı.

Esnek saklama sistemi istikrar ve inanılmaz rahat özelleştirilmiş bir uyum sağlar. Benim baş boyutu lumos sığacak şekilde yapılır en küçük boyutu ama basit bir ayarlama sistemi ile rahat ve güvenli hissettim. Kask 440g ağırlığında hala başınızın Üzerinde ışık hissediyor, bu kask yerleşik özellikleri göz önüne alındığında inanmak zor.

İstek LİsteSİ
Kaskın kendisi çok görünür olmasına kadar önünüzde ne olduğunu görmek için yeterli ışığı yansıtmaz. Gece sürüş sırasında yere adanmış ek bir bisiklet ışığı olması gerekir. Kask normal bisiklet ışıkları değiştirmek için tasarlanmamıştır iken ön ışık daha güçlü olsaydı harika olurdu. Bu aynı zamanda kask biraz daha gündüz saatlerinde binmek ama görünürlüğünü artırmak isteyen için yararlı hale getirecek. Güneş ışığında ışıkların çok az etkisi vardır.

Ayarlar ön ve arka ışık arasında değişmez. Ben gelecekte eklemek umuyoruz bir özelliktir yanıp sönen arka ışık ve katı ön ışık olamaz.

Özet
Lumos’taki ekip, ürününe çok fazla düşünce koydu ve kask beklentilerimi aştı. Bazı onlar olmamalıdır nasıl kullanılacağını öğrenmek zorunda gerçeği ile caydırıcı olabilir. Her fonksiyon mantıksal bir şekilde etkinleştirilir ama eğer sıkışmış alırsanız Lumos destek ve ürün bilgisi bol online mevcuttur. Talimatları tam olarak ve kolay takip etmek için YouTube kanallarını veya SSS sayfalarını ziyaret edin. Kablosuz uzaktan kumanda, kaskla eşleştir ve neredeyse yuvarlanmaya hazır sınız. Tek gereken hızlı bir şarj.

Pil ömründen etkilendim. Kısa 20-30min commutes bir hafta sürdü tam bir şarj ile, bunun ötesinde bir şey ve haftada bir kereden fazla şarj etmek gerekir. Kask, görünürlük için ona güvenmeyi planlıyorsanız, normal bisiklet ışıkları için bir ‘ek’ olarak etiketlenmiş olsa da yeterli pil olduğundan emin olun. Doğru pil ömrü istatistikleri ve otomatik pil bildirimleri ayarlamak için Lumos Helmet Uygulamasını indirebilirsiniz.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir