Kolay Rider: Nasıl Sosyal Rides New Orleans Bisiklet Sahnesi Reshaping vardır

Hi-Ho Lounge dışında bir son hafta gecesi, şehrin eski cesur bir bölümünde bir New Orleans, LA bar ve müzik mekanı, akşam ın ilk müzikal hareket farklı bir sahne dışında şekilleniyor du gibi cranking oldu. Güneş batarken birkaç düzine insanın frezelemesiyle başlayan şey, hızla yüzlerce kişilik bir kalabalığa battı. Seçmenleri bira içiyor, arkadaş ve arkadaş-to-be yetişmek, ve birbirlerinin bisiklet kontrol – bunların birkaç hız için inşa edilmiş ama en göze yakalamak için tasarlanmıştır.

Güneş ışığı söndükçe, LED ışıkları dekorasyon tekerlekleri ve çerçeveler parlak var: morlar, pembeler, sarılar, ve yeşiller parlayan ve kulübün açık kapılarından gelen müzik thumping ile ritim içinde nabız. Gün batımında grup, barın dışındaki alanı, St. Claude Bulvarı’nın tarafsız zeminini ve kavşağı ele geçirmişti ve sürücülerin – birçoğu yedekte bisikletle gelen – ekim 2015’ten bu yana her Salı üç saatlik yolculuktan önce haftalık sokak partisinde yılan alabilmelerine neden oldu. Adı GetUpNRide ve hızla buhar kazanıyor bir sosyal bisiklet sahnesinin bir parçasıdır.
Kuzey Amerika ve ötesinde birçok şehirde olduğu gibi, bisiklet New Orleans kapalı alıyor – şehir bisiklet ile gidip insanların oranı için ilk on büyük Amerikan şehirleri arasında yer alıyor – ve sosyal binicilik gruplarının çoğalması hem yanıt ve burada bisiklet kültürünün bir genişleme yakıt yardımcı oluyor. Şimdi Detroit, MI sosyal sürmek vardır; Şikago, IL; Los Angeles, Kaliforniya; Houston, TX; ve Vancouver, M.Ö. New Orleans’ta, veganlardan müzikseverlere ve LGBTQ topluluğuna kadar pek çok özel durum ve özel ilgi alanları için gezintiler vardır. Bazı durumlarda – Slow Roll akla geliyor – sürmek sosyal değişim hakkında getirmek için ekspres bir arzu esinlenerek. New Orleans’ta, eğlence grupların çoğunun arkasındaki birincil motivasyon olarak görünür. Belirtilen amaç ne olursa olsun, bu sürmek bisiklet eyer için yeni insanlar çekiyor, kendi toplumda yer duygusu ile biniciler sağlayan ve şehir daha bisiklet farkında hale getirmek için yardımcı oluyor.

Film endüstrisinde çalışan 53 yaşındaki Terri Battee, “New Orleans’ta her gün bisiklete binip bisiklet kulübü var.” dedi. “Yeni kulüpler hariç hemen hemen hepsiyle birlikte bindim.” (Battee, kim içmez, o alkol yaygınlığı kısmen gruplardan kapalı olduğunu söyledi, herhangi bir New Orleans toplama yakın her yerde bileşeni.) Nola Social Ride yakın tarihte ki ilk gelişlerden biriydi. 2010’un başlangıcından bu yana, grup 8.000’e yakın Facebook takipçisi topladı, sosyal medya ları bisiklete binme için forum görevi gördü: güvenlik endişeleri hakkında atıp tutacak yerler, satılık bisikletlerin reklamını yapmak, üyeleri bisiklet hırsızlığı ve yaklaşan yasal öneriler hakkında bilgilendirmek ve ne yazık ki – bisikletçilerin çok sık ölenleri için. GetUpNRide öncelikle siyah erkek ve kadın, ağırlıklı olarak Afrikalı-Amerikalı ama, birçok gibi, organize bisiklet sahnesinde siyah katılım çekmek için mücadele etti bir şehirde hiçbir küçük feat bir kitleye çekti.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir