Kargo Bisikletler Bin Hills Land Bol

Ruanda’da neredeyse hiç düz bir yol yok.

Küçük Kolay Afrika ülkesinin uluslararası itibarı ne yazık ki acımasız tarihi hakim iken, yerliler ve ziyaretçiler ülkenin çok daha fazla geçmişinden daha fazla olduğunu biliyorum. Bozulmamış göller ve sisli ormanlar, bol tarım arazileri ve yemyeşil ormanlar ülkesidir. Ve çoğunlukla, tepeler.

Ruanda’ya Bin Tepelerin Ülkesi diyorlar ama bir milyona yakın mış gibi geliyor. Bu sadece eğim sonra eğim sonra, yollar yukarı, aşağı sarma ve çevresinde, küçük kasaba ve köylerde ağaçlar ve çiftlikler arasında sıkışmış ile eğim bulunuyor.

Nüfusun büyük ölçüde kırsal – Ruandalılar sadece% 30 Kigali ve diğer büyük şehirlerde yaşayan – geri kalanı peyzaj hakim yamaç tarım bölgelerinde ikamet ederken.

Ama dağlık bir ülkede tarım, özellikle pazara ürünlerinizi taşıma söz konusu olduğunda, zorlukları olmadan değildir. Geçmişinin gölgelerinden doğan Ruanda hala sürekli yoksullukla mücadele ediyor – pek çok genç işsiz kalıyor ve çoğu çiftçinin ulaşım için ayıracak çok az parası var.

Karmaşık bir soruna basit bir çözüm olarak kabul edilen birkaç STK, ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için insanlara bisiklet getirmek için son on yıllarda Ruanda’da çalışıyor.

Ama Ruanda Projesi, bisikletlerin Ruanda’ya ulaşmasının tek yolu değil ve herkes 18 vitesli özel olarak tasarlanmış uzun kuyruklara bindiği için şanslı değil. Yıllar geçtikçe, Doğu Afrika’ya eski bisiklet sürekli bir akını olmuştur, Hindistan ve Çin’den ucuz ithal. Bisikletler ağır çelik şehir bisikletleri, tek hızlı ve yaklaşık 20 kg ağırlığındadır. Onlar kargo veya insan taşımak için eyer arkasında uzun bir çelik platform var, ve onların gelişi ile, bir ekonomi doğar.

Ruanda’nın herhangi bir kasabasında dolaşırken, genç adamların bisikletlerinin arkalarında yarım kilometre uzunluğundaki tepelere büyük boy odun demetleri ittiğini, soğuk bir dağ sabahında tank tepelerinde terleyenlerini göreceksiniz. Caddenin karşı tarafında, kazak ve fasulye kadar paketlenmiş, erkekler serbestçe bir çuval içinde tatlı patates 100kg taşıyan uzun eğimleri aşağı sahil, ya da bira şişeleri on tepsi tehlikeli başlarının üzerinde yığılmış.

Eğer zorunluluk tüm buluşların anasıysa, o zaman yoksulluk tüm çabaların anasıdır, çünkü bu adamlar çok çalışırlar.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir