İçerden Bisiklet Stili: Michelin’i Tanıyın

Lastiklerin bisikletin en heyecan verici kısmı gibi görünmediğini kabul ediyoruz ama onlar hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz o kadar ilginç hale gelirler. Sonuçta, lastik yol ve muhtemelen bisikletinen önemli parçalarından biri ile temas yapar bisikletin tek parçasıdır. Lastikler hakkındaki bilginiz ne olursa olsun Michelin adını bildiğinizden eminiz, belki de dünyanın en eski ve en tanınmış markalarından biri olan Michelin Man’i duymuşsunuzdur.

Michelin, 1889 yılında Edouard ve Andre Michelin tarafından kurulduğu Clermont-Ferrand Fransa’da bulunmaktadır. Ne bir kauçuk fabrikası vanalar ve tarım ekipmanları yapma olarak başladı çok daha zaman bir bisikletçi onun pnömatik bisiklet lastik tamir etmek için ihtiyaç fabrikaiçine durdu gelişti. Kardeşler lastiği onarmak için saatlerce uğraştıktan sonra, sadece çabalarının başarısız olması için, onarım sürecini kolaylaştırmak için bir çözüm üzerinde çalışmaya başladılar. Sadece onarmak için gereken süreyi azaltmak la kalmaz, aynı zamanda artık janta yapıştırılması na gerek kalmaz. Michelin kardeşler 1891’de çıkarılabilir pnömatik bisiklet lastiği için ilk patentlerini aldılar.

Michelin’in nasıl başladığının hikayesi sizi şaşırtsa da, lastik piyasasında bir ilerleme geçmişleri var ve Ar-Ge’ye önemli yatırımlar yapmaya devam ediyorlar. İster 1891’de ilk çıkarılabilir pnömatik bisiklet lastiğinin piyasaya sürülmesi olsun, ister 1946’da Michelin’de radyal lastiğin piyasaya sürülmesi olsun, endüstri lideri olmakla övünürler.

Bugün Michelin dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biridir ve bisikletçi her türü için lastikler yapar. Sahip olduğunuz bisikletin türü veya bindiğiniz arazi ne olursa olsun, sürüş deneyiminizi geliştirmek için mükemmel lastiği bulabileceksiniz. Michelin, şehir sürüşü düşünülerek, çok arazili sürüş için tasarlanmış Protek lastik serisini yarattı: asfalt veya offroad üzerinde. Michelin Protek, kauçuk bileşimi ve omuzlarda daha fazla olukla ilerleyici yudumlama sayesinde ıslak ve kaygan yüzeylerde mükemmel kavrama sağlar. Tek tip merkez deseni ile sırt tasarımı, gelişmiş konfor ve performans sağlamaya yardımcı olur. 1mm anti-delinme takviyesi sorunsuz günlük kullanım için etkili koruma sağlar. Rüyalarımızın lastiğine benziyor.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir