Bu Sezon Bisiklet Dükkanı İşi İnmek İçin 5 Adım

Bisiklet dükkanında çalışmak, bisiklet endüstrisindeki en ilgi çekici, eğlenceli ve zorlu işlerden biridir. İster esnek bir iş arayan bir öğrenci olun, ister düzenli bir iş arayan deneyimli bir tamirci olun, yerel bir bisiklet mağazasında yerinizi bulmak, yüksek uygulanabilir beceriler kazanmak ve çalışkan (ve genellikle oldukça komik) arkadaşlardan oluşan sıkı bir topluluk anlamına gelir. Chicago’da başarılı bir aile bisiklet mağazasında mevsimsel çalışma 10 yıl sonra, burada takım ile işinizi iniş için bazı sağlam kurallar vardır.

1. Mağaza kültürünü bilin. Mağazada biraz zaman geçirin, mağazanın topluluğunu ve genel havasını tanıyın– eğer rekabetçi, gram sayan bir yol bisikletçisiyseniz, bir yazı rahat, banliyö odaklı bir dükkanda çalışarak geçirmek ilgili herkes için sinir bozucu bir deneyim olabilir. Sezon boyunca dükkanda çok fazla zaman geçireceksiniz, bunun sizi heyecanlandıran bir kültür olduğundan emin olun!

2. Şahsen show-up. Hiçbir şey “Burada çalışmaya hazırım” diyebir şey yok, ön kapıdan özgeçmişi hazır bir şekilde girip göz teması kurmak ve dükkanda bir pozisyona başvurmak istediğini söylemek gibi. Bu gelebilir, ama benim ilk dükkan iş indi nasıl, ve nasıl bisiklet sektöründe biliyorum hemen hemen herkes bir açılış buldu. Özellikle satış sektöründe ki müşterilerle yüz yüze çalışacaksınız. Bu, size ulaşılabilir ve mağaza ortamında meşgul hazır olduğunu gösteren basit bir yoludur.

3. Sizin şeyler biliyorum! Bu mekanik için mutlak bir verilir iken, doğru terminoloji ve gruppos, çerçeve malzemeleri ve fren tipleri arasındaki temel farkları bilmek bir röportajda herkes ayrı lacaktır. Muhtemelen ilk günden itibaren tüm envanteri bilmeniz beklenmeyecek olsa da, bisikletleri rahatça konuşabildiğinizi göstermek, bir mağaza müdürünü müşterileri ile çalışırken hayal etmeye çok daha yaklaştırıyor.

4. Öğrenmeye hazır olduğunuzu gösterin. Bu bölüm daha deneyimli yanıltıcı alabilirsiniz. Bisiklet bilgisinin yürüyen bir ansiklopedisi olsan bile, her dükkanın kendine özgü sistemleri ve işleri halletmenin yolları vardır. Mağazanın açıkça yön almaya hazır olduğunuzu bildiğinden ve gerektiğinde soru sormaya hazır olduğundan emin olun. Dükkanın etrafında işlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için zaman ayırdığınız da yolda yararlı anlayışlar yapmak izin ve mağaza sahipleri bu hatırlayacaktır.

5. Takip! Eğer mahalleden geçiyorsanız, başvurudan bir hafta kadar sonra bisikletinizle uğrayın, sadece mağazanın radarında kalmak için. Bu mümkün değilse, işe alma yöneticisine hala ilgilendiğinizi bildirmek için yapılan bir telefon görüşmesi özgeçmişinizi yığının en üstünde tutmak için uzun bir yol kat edebilir. Erken Bahar sezonunda, bisiklet dükkanları bir sürü uygulama alıyorsanız- check-in size iş hakkında heyecanlı olduğunuzu hatırlatacaktır, ve bunu söylemek için çok gurur değil!

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir