Bisiklet Alışveriş Günü Günlük Bisiklet Teşvik

Bike to Work Week tüm Kanada ve ABD’de kutlanırken, daha küçük, benzer bir bisiklet etkinliği hız kazanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki şehirler, insanları bisiklet ve gösteri mağazaları ve şehir plancıları ile işlerini yapmaya teşvik eden Bike to Shop Day’de yer alacak.

Vancouver’ın kendi Bisiklet Alışveriş Günleri 22-24 Haziran tarihleri arasında Metro Vancouver’da gerçekleşecek ve hedef caddelerde bisiklet altyapısına destek vermeyi hedefliyor. Bu ücretsiz hafta sonu etkinliği sırasında tüm hafta sonu boyunca mağazalarda rehberli sürmek, kutlama istasyonları ve indirimler olacak! Desteğinizi göstermek için kaydolun ve Motorino CTi e-bisikletini kazanmak için girilsin! Türünün tek bir olduğu bu bisikleti kazanma şansınızı kaçırmayın!

Bike To Shop Days, Silikon Vadisi teknoloji şirketi ve günlük bisikletçi janet Lafleur, birçok kişi hala bir saçak aktivite, hatta imkansız olarak bisiklet le alışveriş görüntülenen fark zaman ABD’de başladı.

Lafleur, “ABD’de geleneksel anlamda spor abinek veya bisiklete binmeye yönelik tüm bu vurgular var, ancak sürekli yaptığım bu küçük işlere dikkat yoktu.” dedi. Amerikalıların çoğunluğu çalıştıklarından daha evlerine yakın alışveriş beri, dükkanlara bisikletiki tekerlek üzerinde başlamak için tereddüt lüyor olabilir herkes için bisiklet gidip daha ulaşılabilir bir hedeftir.

Lafleur 2014’te Silikon Vadisi Bisiklet Koalisyonu’nun desteğiyle etkinliği başlattığında, bazı erkekler bu fikri beğendi, ama özellikle hevesli olan kadınlardı. “Kesinlikle daha fazla ilgi vardı. Ben bir sürü kadın için tüm Bike to Work fikir o kadar başarılı değildi düşünüyorum … bunu istedikleri kadar yapamadılar, çünkü dişli ler için endişelenmek zorunda kaldılar, ya da çok uzaktı ya da çocukları almak zorunda kaldılar, ya da her neyse.” dedi. “Ama ayak işlerini yapmak kesinlikle yapabilecekleri bir şeydi.”

İş malzemeleri veya giysi değişikliği hakkında endişelenmenize gerek kalmadan, bisiklet üzerinde depolama alanı satın almak için serbest bırakılır. Ve kimse bakkal ne giymek ile ilgili olduğundan, birçok kişi bazı egzersiz giysileri atmak için fırsat aldı, bakkal için uzun bir yol almak, ve egzersiz ile ayak işlerini birleştirmek.

Bike to Shop Day, gönüllülerden oluşan bir ekip kullanarak, bisikletle gelen müşterilere indirimler veya freebies gibi teşvikler sunmak için yerel işletmeleri işe topladı.

Bike to Shop Day, ABD ve Kanada’da bisikleti günlük aktiviteler için uygun bir ulaşım aracı olarak konumlandıran artan bir eğilimi vurguluyor. Giderek daha fazla insan işe ve dükkana bisikletle gittikçe, altyapıyı buna göre ayarlamak politikacılar ve planlamacılar alacaktır.

“Hayalim, bir dahaki sefere bu şehir planlama toplantılarından birine gidip alışveriş merkezinin nasıl inşa edilip edilmeyeceğini konuştuğumuzda, “Biliyor musun, otopark için fazla yer olmayacak, daha fazla bisiklet rafına ihtiyacımız olacak” diyorlar. Lafleur dedi ki. “Ben sadece planlamanın bir parçası olmak istiyorum, ben çok normal ve çok verimli bir şey olarak görülmesini istiyorum onlar önceden bunun için plan.”

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir