Bir bisikletçi olarak haklarınızı bilmek: Yolu Paylaşmak

Bisikletçiler iki gruba ayrılabilir; eğlenmek için bisiklete binenler ve zorunluluk için bisiklete binenler. Her iki grupta da bol insan olsa da, alt satırda araç her türlü ve bu bisikletçiler güvenli kalmak için yolun kurallarını anlamak gerekir ile yol paylaşan bisikletçiler bir sürü olmasıdır.

Momentum Mag olarak, hepimiz yolları güvenli tutmak için bir sorumluluğu paylaşsak da, bu sorumluluğun büyük kısmının zarar verme kapasitesine sahip olanlara verilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Sürücüler. Bu yüzden bisikletçilere sorumluluklarını hatırlatmamız önemli olsa da lütfen sürücüleri rahatlatıyoruz.

Eyalet/İl ve Belediye Kanunlarınızı Bilin
Herhangi bir bisikletçi yapmak için gidiyor ilk şey kendi devlet veya il bisikletçiler için yasalara aşina olma zaman harcamaktır. Örneğin, New York eyaletinde, halka açık yolları kullanırken kaskzorunlu hale getiren British Columbia eyaleti gibi bir kask yasası vardır, Montana ve Quebec’te ise kask kullanımını zorunlu kılmaktadır.

Bisikletçilerin halka açık yollarda trafikte nasıl davranmalarının beklendiğini anlamak da önemlidir. Çoğu eyalette bir bisiklet bir araba veya motosiklet gibi bir araç olarak kabul edilir. Bu bisikletçiler tüm stop ışıkları durdurmak ve işaretleri durdurmak ve trafik güvenli akışı için izin vermek için uygun şeritte olduğundan emin olmak anlamına gelir.

Trafiğin Üretken Bir Parçası Olmak
Trafik yasaları ve bisikletçiler kamu yollarda trafiğe girerken akılda tutmak gerekir sorumlu sürüş ipuçları bol vardır.

Bisikletçiler her zaman yolun sağ tarafında olmalı ve trafik ile aynı yönde sürme. Bisikletçilerin herhangi bir nedenle trafiğe çıkmaktan kaçınmaları da önemlidir. Bisikletçiler de kavşaklarda veya karayolu üzerinde bir trafik sıkışıklığı olduğunda durmuş trafik dokuma kaçınmalısınız. Sürücüler genellikle trafik teçbiya bisikletliler görmüyorum ve sonuç aniden kapılarını açan ve bir bisikletçi ve bisiklet ciddi hasara neden bir sürücü olabilir.

Yol güvenliği için geçerli olduğu gibi bisiklet güvenliğinin büyük bir kısmı görünürlüktür. Bir bisikletçi diğer araç türleri ile yol paylaşımı olduğunda, diğer sürücülerin bisiklet görebilirsiniz böylece bisikletçi kendi bisiklet ışıkları ve reflektörler olması önemlidir. Bir bisikletçi olarak daha görünür, daha iyi şansı bir sürücü size isabet kaçınarak vardır.

Haklarınız Var
Bisikletçilerin açık yolları kullanma hakkına sahip olduklarını, ancak bu yolları sorumlu bir şekilde kullanmaları halinde bunu hatırlamaları önemlidir. Sürücüler bisikletçilere kızıyor, ama bu öfkenin çoğu yolun kurallarını kötüye kullanan az sayıda bisikletçiden geliyor. Sorumlu bir bisikletçi olarak durumunuzu korumak için, yol trafiğinin bir parçası olduğunuzda yol güvenliği yasalarını tanımak ve kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Ülke çapında birçok kişi işe almak veya bir araba yerine tam zamanlı ulaşım için bisiklet kullanmak için bisiklet kullanın. Bisikletçiler her zaman halka açık yollarda olma haklarını kullanmalıdırlar, ancak çevrelerindeki diğer tüm araçlarla etkileşimde bulunduklarında yasalara saygılı sürücüler olma sorumluluklarını da yerine getirmelidirler. Bir bisikletçi olarak hak ve yükümlülüklerinizin ne olduğunu hatırlayın ve bunları takip ederseniz, kanun sizin tarafınızda olmalıdır.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir