Bike Canada Bikes’ı Tanıyın: Kanada’nın Bisiklet Savunuculuğu Ses

Kanada’nın ülke çapında bisikletçilerin haklarına adanmış bir organizasyonu olduğunu biliyor muydun? Bu organizasyon Vélo Canada Bikes ve yerel mp aktif ulaşım, bisiklet altyapı ve yol güvenliği girişimleri destek olduğundan emin olmak istiyorsanız inanılmaz bir kaynak vardır. Ayrıca 28-29 Mayıs 2018 tarihlerinde Ottawa’da yapılacak Ulusal Bisiklet Zirvesi’nin de arkasında kalanlar.

Biz Ulusal Bisiklet Zirvesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Vélo Kanada Bisiklet ile yakaladı, nasıl yer alabilirsiniz, ulusal bisiklet stratejisi ve daha önemi! Teşekkürler Vélo Kanada Bisikletler!

MM: Bize Vélo Canada Bikes’ın tarihini ve nasıl başladığını anlatabilir misiniz?

VCB: Belki de şaşırtıcı, Vélo Canada Bikes sadece resmen 2012 kuruldu. Uzun süredir bisiklet-savunuculuk kulüpleri ile bazı ülkelerin aksine – Örneğin Amerikan Bisikletçiler veya Fietsersbond Ligi – Kanada kamu bisiklet haklarına adanmış bir ses yoktu. Biz hızlı bir şekilde büyüdü ve mütevazı ve bize destek karar verdi kuruluşların sayısı tarafından heyecanlı, bir ses olarak.

Tabii ki, kimin zaman geldi bir fikir zahmetsiz görünüyor ve vadesi geçmişti. Biz gerçekten bu konuda son derece güçlü hissediyorum Kanada genelinde kişi ve kuruluşların uzun bir arkaya sadece son vardır. Onun Vélo Quebec on yıllardır yol açan olsun, ya da alberta küçük bir kasabada canlı şeyler tutmak yerel bisiklet dükkanı, biz savunuculuk ruhu ve ülke çapında büyüyen ihtiyaç dışında kurdu.

MM: Vélo Canada Bikes uzun vadede ne elde etmeyi umuyor?

VCB: Danimarka’daki şehir plancısı arkadaşından küçük çocukların ve ailelerinin karda “eşit” bisikletle birlikte bisiklete binerken çekilen bir fotoğrafı yla geri gönderilen tweetleri biliyor musun? Bunu bizim için istiyoruz. Saskatoon’da. Toronto’da. Fotoğraftaki insanlar için bisiklet sadece normaldir. Kavga falan yok. Savaş yok. Korku yok. İnsanların Kanada’ya gelip şehirlerin ne olabileceğini bizim de anlayacağımızı görmelerini istiyoruz. İnsanların buraya gelip o resimleri başka bir yere göndermesini istiyoruz.

Daha da önemlisi, evler, ofisler, okullar, bankalar, hokey arenaları ve bakkallar arasındaki alana eşit erişim elde etmek istiyoruz. Kadınların bisiklete bürünmeyi seçen erkeklerin sayısıyla eşleşmesini istiyoruz. Kanada’daki tüm insanlara saygı uyulmasını istiyoruz – ulaşım şekilleri ne olursa olsun. Vergilerimizden, yollarımızdan, genel olarak ulaşım ağlarımızdan daha fazlasını almak istiyoruz. Biz bunu istediğiniz şekilde nasıl ya da işe gitmek için tercih her zaman oraya gidecek olup olmadığını düşünmek zorunda kalmayalım. Oraya bisikletle gideceksin.

Bunu başarmak için, hemen iki basit şey istiyorum: federal hükümetin Kanada için ulusal bir bisiklet stratejisi oluşturma taahhüdü ve bisiklet için milyarlarca dolarlık bir fon, ve aktif ulaşım, kıyıdan kıyıya eyaletleri, şehirleri ve kasabaları desteklemek için altyapı, ihmal onlarca yıl telafi etmek için, ve en kısa sürede bisiklet ağları kurmak için.

MM: Kuruluşun geçerli öncelikleri nelerdir?

VCB: Üye tabanlı bir kuruluş olarak, üyeliğimizin önceliklerine odaklanıyoruz. Biz banliyö, eğlence ve bisiklet için ulusal ses ve koordinasyon organı olarak hizmet etmek için buradayız.

Şu anda, VCB iki ana öncelikleri üzerinde duruluyor: 1. koşulları, fiziksel, yasal ve sosyal, Kanada’da insanların istedikleri zaman yüz, ya da eğlence veya turizm için ulaşım modu olarak bisiklet seçmek isteyen iyileştirilmesi ile, ülke çapında bisiklet artırmak için federal hükümetin desteğini güvence altına. Bu amaçla, mevcut önceliklerimiz şunlardır: Hükümetin tüm düzeyleri arasında işbirlikçi eylem için bir çerçeve olarak Ulusal Bisiklet Stratejisi’ne sahip olarak Kanada’yı çoğu OECD ülkesi ile aynı hizaya getirmek; 2. Aktif ulaşım için özel bir yeşil altyapı fonu olması, bu bile küçük topluluklar için kendi toplulukları güvenli, uygun ve hem yayalar ve bisikletçiler için keyifli hale getirmek için federal dolar erişmek için mümkün kılar.

MM: Her il ve bölge kuruluş içinde temsil var mı?

VCB: Neredeyse tüm Kanada temsil edilmektedir. Britanya Kolumdi’nden Newfoundland ve Labrador’a kadar kıyıdan kıyıya üyelerimiz var. Ne PEI’de ne de Kuzey’de bir üyemiz yok ama bu alanlarda müttefiklerimiz var ve bisiklet dostu Kanada için ivme kazandırırken bize katılan grupları dört gözle bekliyoruz.

MM: Ulusal Bisiklet Stratejisi nedir ve neden bir stratejiye sahip olmak önemlidir?

VCB: Ulusal bir bisiklet stratejisi temelde ciddi tartışmalar ve işbirliğinin ürünüdür ve hükümetin aslında bir şeylerin bütün listesini yapmak için verdiği taahhütlerin bir kaydıyla sonuçlanır.

Strateji belgesinin kendisi, halka açık bir hatırlatmadır. Biz dahil etmek için gereken her şeyin ayrıntıları aşağı alabilir, ama belki de gerçek nedeni “önemli” olduğunu sonuç alır.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir