500 Mil Solo Trip Yeni Bisikletçi 12 Dersler

Ben yaptım. 500 mil bisiklete binmeye çıktım ve 9 günde bu hedefe ulaşabildim. Bu uzun mesafe bisiklete binmek (genellikle bisiklet turu olarak da bilinir) birden fazla gün içinde benim ilk girişimi oldu. Başaracağımdan bile emin değildim ama deneyeceğim için heyecanlıydım. Yine de buradayım! Şimdiye kadar tamamladığım en uzun, en zor fiziksel mücadelehakkında yazıyorum. Tekrar yapar mıyım? Sabırsızlanıyorum!

İşte ilk bisiklet turumda öğrendiğim en önemli 12 şey:

1. Bisiklet zor değildir.
Dürüst olmak gerekirse, koşmayı seviyorum ama birkaç yıldır 10 km’den fazla koşmadım. Neden? Çünkü 8 km sonra terli bir atım. Bisiklete binmek öyle bir şey değil. Bu sebat bir feat, fiziksel bir meydan okuma daha fazla (bazı deli iyi zaman yapmaya çalışıyorsanız, hangi … Kesinlikle değildim. Kaplumbağa hızında hareket ediyordum.). Eğer bisiklet, bisiklet 500 mil tamamen çok eğitim olmadan yapılabilir. Ben nispeten fiziksel olarak aktif ve bisiklet 10 mil haftada birkaç kez yaz aylarında, ben sadece bu gezi öncesinde hayatımda bir kez 45 mil bisiklet ettik.

2. Arabalar sinir bozucu olabilir.
Benim en büyük güvenlik sorunu ben yol boyunca bir araya geldi meraklı sürüngen değildi. Onun yerine, sürücüler oldu. Kamyoncular bile değildi! Kamyoncular aslında oldukça bisikletçiler anlayış ve her zaman binici ve korkunç araç arasında yer yapmaya çalışın. Nedense, her zaman pikap kamyonlarda pislikler oldu. Doğru halka klişeler konuşun. Bedenimden birkaç santim uzakta öldükleri zamanların sayısını unuttum. Bir saniyeliğine dengemi kaybedene beni kolayca öldürebilirlerdi. (yan not: eğer bisikletçilerin yolun bir omuza sahip olsa bile neden yola çıktıklarının nedenini merak ediyorsanız, bunun nedeni yolun kenarında bir ton cam ve enkaz olmasıdır. Lastiğinizi deldirmek kolaydır, ve sonra, mahsur kalabilirsiniz. Stranded ölü daha iyidir, ama lastik bir gözyaşı alma olasılığı çok karşı olduğu için yapmak zor bir seçimdir).

Zaman geçtikçe ben geçen araba ile daha rahat hissetmeye başlar. Ben sonunda alışmak düşünüyorum ama ben çok tavsiye daha az trafik ile yan yollar almak için fırsat varsa sadece bir şey! Huzur ve sükunet birkaç mil değerindedir.

3. Nispeten düşük ağrı / yaralanma riski.
Ben doktor değilim ve çok sağlıklı olduğum için şanslıyım. Ama, hissettim tek tehlikeli ağrı diz ağrısı oldu, ve sık sık germe ortadan kaldırmak için yardımcı oldu. Tabii ki, bisiklet fiziksel olarak zor olmadığından (okuyun no. 1) aynı zamanda abartmak kolaydır. Ben yaklaşık 70 mil bisikletle birkaç gün vardı, ve günün sonunda, ben ‘meh, itme kıpırdamak geliyor gibi, ben başka bir 30 yapabilirim düşünüyorum’ oldu. Gerçekte, yapabilsem bile, bu kesinlikle dizlerim için sağlıklı olmazdı.

v

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir